building.lv skaitļos

Lietotāji online28
Aktīvie uzņēmumi21027
Nozares ziņas33101
Iekārtu piegādātāji iepazīstas ar "Liepājas enerģija" biokoģenerācijas stacijas būvniecību : building.lv - par būvniecību Latvijā

Iekārtu piegādātāji iepazīstas ar "Liepājas enerģija" biokoģenerācijas stacijas būvniecību

Austrijas kompānija KOHLBACH pārstāvji bija ieradušies Liepājā, lai ar  "Liepājas enerģija" jaunās biokoģenerācijas stacijas projekta īstenotāju  AS "UPB" pārrunātu iekārtu piegādi un uzstādīšanu.


Plānots, ka daļa no stacijas tehnoloģiskajām iekārtām – kurtuve, katls, pelnu savākšanas sistēma, izplūdes gāzu apstrādes sistēma Liepāju sasniegs jau šā gada 8. maijā. Jaunajā stacijā kā energoresursu izmantos vietējo atjaunojamo energoresursu šķeldu,  un tas ir kārtējais plānotais solis, lai modernizētu Liepājas siltumapgādi un palielinātu saražotās siltumenerģijas konkurētspēju.

Projekta  izmaksas ~ 7,4 milj. latu, tai skaitā ES Kohēzijas fonda atbalsts 2,2 milj. latu. Ekspluatācijā staciju plānots nodot 2012. gadā pirms apkures sezonas. 

KOHLBACH ir Austrijas kompānija, kas projektē un ražo tehnoloģiskās iekārtas biokoģenerācijas stacijām un Liepājas stacijas projektā KOHLBACH izvēlējās un piesaistīja projekta īstenotājs  AS "UPB". Iekārtu izgatavošana "Liepājas enerģijas" bikoģenerācijas stacijai ir tikai viens no projektiem, kurus šobrīd īsteno Austrijas kompānija.

KOHLBACH projektu menedžeris Kristofs Unterluggauers:
"Liepājs stacijai paredzētās iekārtas ir gandrīz gatavas un tiek gatavotas transportēšanai uz Liepāju. Tās ir jaunākās paaudzes tehnoloģijas iekārtas ar jaunu dizainu, kuras ir efektīvas, drošas un to ekspluatācijas laiks ir ilgs."  K. Unterluggauers arī atzīst, ka pieprasījums pēc modernām biomasas enerģijas sistēmām ir liels. Līdzīgas stacijas kāda būs Liepājā ir arī Hamburgā un Berlīnē. Šobrīd ļoti aktīvs ir Austrumeiropas un Eiropas dienvidu tirgus, kur ir liels pieprasījums pēc bikoģenerācijas stacijām. Ja Austrumeiropā tāpat kā Liepājā siltumenerģija ir nepieciešama apkures nodrošināšanai, tad Eiropas dienvidos siltumenerģiju izmanto ražošanā, piemēram, kokzāģētavās. Liepājas stacija pagaidām ir vienīgais KOHLBACH projekts Baltijas valstīs.

Biokoģenerācijas stacijas būvniecību uzsāka 2011. gada novembrī, noslēdzot līgumu ar  AS "UPB", kas  iesniedza  saimnieciski izdevīgāko piedāvājumu un mūsdienīgus tehnoloģiskos risinājumus.

AS "UPB" projekta vadītājs Māris Dzirnieks:
"No vienas puses grūtākie darbi ir pabeigti. Ir izrakta un nostiprināta sešus metrus dziļa bedre, kā arī ir pabeigta iekārtu un ēkas pamatu betonēšana. Esam apņēmušies staciju uzbūvēt līdz rudenim – apkures sezonas sākumam. Laika grafiks ir ļoti saspringts. Tagad priekšā vēl sarežģītāki darbi, jo paralēli notiks iekārtu uzstādīšana un stacijas būvniecība. Tas ir liels izaicinājums un jauna pieredze".

Jaunā biokoģenerācijas stacija gadā saražos 60 tūkst. MWh siltumenerģijas, kas ir 20 procenti no kopējā apjoma un 12 tūkst. MWh  elektroenerģijas.

Lai nodrošinātu jaunās stacijas nepārtrauktu darbību, būs nepieciešami ~350 beramie m3 šķeldas diennaktī vai ~120 tūkst. beramie m3 šķeldas gadā.

Plānots, ka jaunā stacija ne tikai samazinās atkarību no dabas gāzes, bet arī ļaus samazināt siltumenerģijas ražošanas pašizmaksu.

Plānots 2012. gada   uzsākt arī divu biomasas katlu katlumājas izbūves projektu ar kopējo jaudu 30MW, kas ļaus vēl par 40% palielināt "zaļās" enerģijas īpatsvaru. Arī šīs projekts tiks  realizēts ar  ES Kohēzijas fonda līdzfinansējumu.  Visiem projektiem ir viens mērķis – uzņēmuma ilgtermiņa efektivitātes paaugstināšana.

 

www.liepaja.lv

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "heise marketing" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "heise marketing" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.